ΜΑΝΗ - ΣΙΤΟΧΩΡΙ

2010-05-18 04:12

Μετά από ένα αμφίρροπο παιχνίδι το οποίο επεφύλασσε δύο ολικές ανατροπές Μάνη και Σιτοχώρι αναδείχθηκαν ισόπαλοι 4-4 στην προτελευταία αγωνιστική του φετινού πρωταθλήματος. Μπορεί οι θεατές που βρέθηκαν την Κυριακή το πρωί στο γήπεδο της Μάνης να απόλαυσαν ένα συναρπαστικό σε εξέλιξη αγώνα όμως ο Εθνικός Μάνης απώλεσε δύο βαθμούς και πλέον δεν μπορεί να ελπίζει στην κατάκτηση της τρίτης θέσης. Παραμένει πάντως στους παίκτες η γλυκιά αίσθηση της ανόδου μετά από πάρα πολλά χρόνια στην Α' Ερασιτεχνική κατηγορία Έβρου. Στον αγώνα, το Σιτοχώρι ξεκίνησε δυνατά αλλά χωρίς να κάνει πολλές ευκαιρίες βρέθηκε στο ημίχρονο να προηγείται με 0-1 με το γκολ του Δαρβούδη στο 10'. Ο Εθνικός ξεπέρασε το μούδιασμα του α' ημιχρόνου και έκανε μεγάλη ανατροπή καθώς με τα γκολ του Οδυσσέα Κονακλή στο 48' και στο 50' και του Μανώλη Εμμανουηλίδη στο 60' και στο 62' βρέθηκε να κερδίζει με 4-1 δέκα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα. Στο μεταξύ, υπήρξε για το Σιτοχώρι το χαμένο πέναλτυ του Αλεξούδη στο 55', ένα πέναλτυ που προκάλεσε απορία και έντονες διαμαρτυρίες στους παίκτες και στους φιλάθλους του Εθνικού Μάνης. Στα τελευταία λεπτά η Μάνη δεν άντεξε στις αντεπιθέσεις των φιλοξενούμενων οι οποίοι με τα γκολ των Γκατσιούδη στο 80', Φαντίδη στο 85' και Σέρτζη στο 90' έκαναν την ολική ανατροπή και ισοφάρισαν στο τελικό 4-4, παραμένοντας στο κυνήγι της 7ης θέσης που οδηγεί στα μπαράζ ανόδου.

Διαιτητές: Καριώτης - Τσεμαλίδης - Μόμτσος

ΜΑΝΗ: Γκιντίδης Παν., Γκιντίδης Στρ., Τσιαγκανάς (70' Τουρνάκης), Ρόμπολας, Βλάχος, Τοπαλίδης, Ζαχαρνούδης, Μαυρομάτης, Τσιαφάκης, Κονακλής, Εμμανουηλίδης

ΣΙΤΟΧΩΡΙ: Παρασχούδης Χαρ., Παπαϊωάννου, Πατρώνας, Αλεξούδης, Γκατσιούδης, Φαντίδης, Λουγκάκος, Παρασχούδης, Σέρτζης, Δαρβούδης (60' Δημητρακάκης), Δουλούδης